nordre.pl

Blog tematyczny na temat sportu, zdrowia, lifestyle'u, hobby i odzieży

Lifestyle

Jak się uziemić? Na czym polega uziemianie?

Jak się uziemić? Na czym polega uziemianie?

Wiele osób zwraca uwagę na bliski kontakt z przyrodą. Spacer po parku lub spędzanie czasu w ogrodzie wpływa pozytywnie na samopoczucie, relaksuje ciało i daje energię do podejmowania nowych wyzwań. Prozdrowotne korzyści możemy osiągnąć także poprzez uziemienie własnego ciała. O skuteczności tego rozwiązania świadczą coraz bardziej liczne publikacje naukowe na całym świecie.

Co to jest uziemienie i jak to robić?

Uziemianie się lub połączenie z gruntem jest określeniem na elektryczny kontakt z Ziemią. Wywiera on korzystny wpływ na zdrowie, między innymi, poprawia jakość i głębokość snu, zmniejsza odczuwalny ból i przyspiesza gojenie ran. Niestety popularne obuwie wykonane z gumy lub tworzyw sztucznych pozbawia nas tego naturalnego kontaktu. Aby to zmienić, dobrym pomysłem jest codzienne chodzenie boso po trawie, ziemi lub piasku, przynajmniej przez 30 minut każdego dnia. Niestety obowiązki życiowe nie pozwalają na takie zachowanie, dlatego na rynku dostępne są produkty pozwalające na uziemianie się w inny sposób.

Uziemiające buty lub specjalne taśmy

Uziemianie się można osiągnąć poprzez wykorzystanie specjalnych butów, głównie sandałów i klapków, które nie blokują kontaktu stóp z gruntem. Można też kupić parę samoprzylepnych taśm, które nałożone na obuwie spełnią podobną funkcję. Warto zwrócić uwagę na fakt, że uziemiające buty są powszechnie stosowane od wielu lat w przemyśle elektromaszynowym. Zapobiegają gromadzeniu się niezrównoważonych ładunków elektrycznych na ciałach pracowników, co może być niebezpieczne dla zdrowia.

Uniwersalne prześcieradła uziemiające

Coraz większą popularnością cieszą się także prześcieradła o specjalnych właściwościach. Prześcieradło uziemiające pozwalana na oczyszczenie organizmu ze szkodliwych ładunków elektrycznych. Za ich gromadzenie odpowiadają urządzenia elektroniczne znajdujące się wszędzie wokół nas, włączając w to smartfony, komputery, a także fale Wi-Fi i radiowe. Zakłócają one pracę organizmu, powodują zmęczenie, a nawet stany zapalne.

Różne rodzaje dostępne na rynku

Prześcieradło uziemiające jest dostępne w różnych rozmiarach, między innymi, może wypełniać całe łóżko lub jego połowę. Jest utkane z bawełny z dodatkiem 2% srebrnej nitki i podłączane do domowego gniazdka elektrycznego z uziemieniem lub za pomocą pręta w ziemi. W ten sposób zapewnimy swobodny przepływ elektronów do naszego ciała i ograniczymy ryzyko występowania różnych chorób.

Zalety naturalnego połączenia z gruntem

Wśród wielu korzyści uziemienia warto wymienić poprawienie jakości snu, zmniejszenie różnego typu bóli migrenowych, mięśniowych i napięciowych, a także redukcję stanów zapalnych. Ponadto uziemianie się obniża poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu, co pomaga w walce ze stanami depresyjnymi. Wystarczy owinąć się prześcieradłem podczas odpoczynku lub wykorzystać je w ciągu nocy. W ten prosty sposób możemy kompleksowo zadbać o swój stan zdrowia na co dzień. Skuteczna ochrona zdrowia jest dostępna na wyciągnięcie ręki, niemal bez wysiłku.

Udostępnij