nordre.pl

Blog tematyczny na temat sportu, zdrowia, lifestyle'u, hobby i odzieży

Moda

Jak znaleźć swój strój?

Jak znaleźć swój strój?

Odnalezienie własnego stylu jest niezmierne ważne, od tego w dużej mierze zależy to, jak postrzegamy samych siebie oraz jak jesteśmy odbierani przez innych. Wiele osób mówi, że to tylko ubrania, jednak często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak duży wpływ ma to, co na siebie wkładamy. Jak znaleźć swój strój?

Zobacz także: Stylizacje do biura – jakie wybrać?

Po pierwsze – zaakceptuj siebie

Wygląd zewnętrzny jest ważny i trudno jest przekonywać, że liczy się tylko i wyłącznie wnętrze. To, co mamy na sobie, jak jesteśmy uczesani, nasz uśmiech, dłonie, sposób poruszania się, wpływa na nasz wizerunek. Nie bez przyczyny mówi się, że liczy się pierwsze wrażenie. Wprawdzie, gdy poznajemy drugiego człowieka bliżej, tak naprawdę dopiero możemy wyrobić sobie na jego temat jakieś zdanie. Niemniej jednak, czy tego chcemy, czy też nie, każdy z nas posiada jakiś wizerunek. Dlaczego więc nie postarać się o to, aby był on dobry?
Poszukiwania własnego stylu, należy zacząć od akceptacji swojego ciała, swoich mocnych i słabych stron. Każdy z nas ma kompleksy, nikt nie jest bez wad, jednak można pracować nas sobą i swoją sylwetką. Pamiętajmy, że kluczowa jest świadomość i akceptacja siebie, co jest jednym z najtrudniejszych zadań.

Jak znaleźć własny styl?

Szukanie własnego stylu wcale nie jest takie proste, jak może się wydawać, niekiedy jest to proces, który trwa latami. Trzeba wziąć pod uwagę także to, że wraz z upływem czasu zmieniamy się i to, co podobało nam się rok temu, niekoniecznie będziemy chcieli nosić w chwili obecnej. Styl może zmieniać się także pod wpływem okoliczności, na przykład świeżo upieczone mamy, z pewnością będą stawiać na pierwszym miejscu wygodę.
Własny styl to odzież, w której czujemy się dobrze, komfortowo, a jednocześnie prezentujemy się elegancko i modnie. Modny ubiór może oznaczać dla każdego coś zupełnie innego. Nie ma sensu ślepo podążać za modą, ale skupić się na tym, w jakich stylizacjach czujemy się najlepiej oraz jakie ubrania zakładamy najczęściej. Na tej podstawie warto stworzyć zestawy, które sprawdzą się na różne okazje.

Jaki chcesz mieć wizerunek?

Szukając własnego stylu, warto zadać sobie pytanie, jak chcemy być odbierani przez otoczenie. Wygląd ma ogromny wpływ na to, jak będziemy postrzegani przez innych, dlatego warto zatroszczyć się o swój wizerunek. Nasz styl to nasza wizytówka, ubieramy się przecież po to, aby prezentować się atrakcyjnie i czuć się dobrze we własnej skórze. Jak znaleźć swój strój? Przede wszystkim trzeba stawiać na proste, minimalistyczne zestawy, trzeba zwracać uwagę także na zestawienia kolorystyczne i odpowiednie dodatki. Budowanie garderoby, która będzie praktyczna i elegancka nie jest takie łatwe, jak może się wydawać. To, dlatego niekiedy dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usługi osobistego stylisty lub stylistyki, którzy zrobią gruntowny przegląd naszej szafy oraz zabiorą nas na zakupy. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wybrane ubrania będą wyglądać na nas stylowo i będą dopasowane do naszej sylwetki.

Udostępnij