nordre.pl

Blog tematyczny na temat sportu, zdrowia, lifestyle'u, hobby i odzieży

Sport

Jak wybrać dobrą rakietę tenisową i gdzie ją kupić?

Jak wybrać dobrą rakietę tenisową i gdzie ją kupić?

Zastanawiasz się nad kupnem rakiety tenisowej? Zobacz, jakie parametry mają wtedy duże znaczenie i gdzie można kupić tego typu sprzęt w dobrej cenie!

Jak dopasować rakietę tenisową do swoich potrzeb?

Producenci oferują rakiety tenisowe w wielu wariantach, dlatego duże znaczenie ma wybór właściwego modelu. Trzeba w tym przypadku dopasować go do swoich potrzeb, aby grało się nim wygodnie, efektywnie, łatwo zdobywało się kolejne ważne umiejętności.

Właśnie dlatego inne rakiety tenisowe są przeznaczone dla osób początkujących, które zaczynają grę w tenisa, natomiast inne wykorzystywane są przez osoby bardziej doświadczone, które poznały już podstawy gry, dlatego doskonalą swoją technikę.

Oczywiście, sam stopień zaawansowania nie jest jedyną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę. Również duże znaczenie ma w tym przypadku wybór właściwego typu rakiety pod kątem własnego wzrostu, wagi, siły, aby byłą ona wygodna w używaniu.

Jakie parametry takiet tenisowych są najważniejsze?

Przy zakupie rakiety tenisowej trzeba uwzględnić parę ważnych parametrów. Zaliczane są to nich w szczególności:

  • Materiał na rakietę tenisową – nie zaleca się używania rakiet aluminiowych, natomiast lepiej wybrać model kompozytowy z grafitu albo grafitowy, który lepiej pochłania wstrząsy.
  • Rozmiar rakiety – jego dobór jest kwestią indywidualną.
  • Waga rakiety – również jest ona indywidualną kwestią, niemniej jednak zaleca się najczęściej rakiety lekkie, ponieważ są one łatwiejsze w używaniu.
  • Balans rakiety – decyduje o sile odbicia oraz o komforcie, może przypadać na rączkę, główkę, może być zrównoważony.

Uwzględniając te najważniejsze parametry dotyczące rakiet tenisowych, można wybrać odpowiedni model dla siebie.

Gdzie kupić dobrą rakietę tenisową bez przepłacania?

Sprzedażą rakiet tenisowych zajmuje się wiele sklepów. Zamówić można je także w internecie, dlatego nie trzeba udawać się do sklepu osobiście, gdy w okolicy nie ma żadnego punktu prowadzącego sprzedaż takiego wyposażenia sportowego.

Doświadczonym użytkownikom polecana jest profesjonalna rakieta do tenisa ziemnego w sklepie dotenisa.pl – w sklepie można znaleźć szeroką gamę modeli w przystępnych cenach od renomowanych producentów, które przeznaczone są dla zaawansowanych graczy, ale również dostępne są w nim rakiety na start.

Jaka jest cena rakiety tenisowej?

Ceny związane z zakupem rakiety tenisowej są zróżnicowane. Zwykle w przypadku rakiet dla początkujących graczy można znaleźć dobre modele w cenie 150-200 złotych. Z kolei rakiety dla doświadczonych graczy będą kosztowały ponad 1000 złotych.

Udostępnij